Môj príbeh

Som Online Business Mentor. Sprevádzam ľudí na ceste za vlastným ziskovým online podnikaním. Učím ich ako si vytvoriť svoj produkt a získať tak viac peňazí a slobody do života. Krok za krokom, bez stresu, tak, aby sa to podarilo aj zaneprázdnenému človeku.

Volám sa Miloslav Ježo a pomáham ľuďom vytvoriť si svoje vlastné online podnikanie. Práve tak, ako som to svojho času urobil ja sám. 

Môj business je online. Nemám žiadnu kamennú prevádzku. Celé moje podnikanie funguje vďaka internetu. 

Mám síce svoju kanceláriu, ale nie som viazaný na konkrétne miesto výkonu práce. Na svoje podnikanie potrebujem laptop, pripojenie na internet a samozrejme svoju hlavu a nadšenie. A hlavne disciplínu.

Podnikanie ma lákalo vždy. V minulosti mi však chýbal buď dobrý nápad, odvaha alebo odhodlanie. Urobiť vážne rozhodnutie – opustiť status zamestnanca a vyskúšať si budovať niečo vlastné. 

Mal som prácu, ktorá ma zo začiatku bavila, nechýbala mi ani motivácia rásť v korporátnej štruktúre. Postupom času však tieto ambície zo mňa jednoducho vyprchali. 

Dostal som sa až do štádia, že som pracovne celkom slušne vyhorel. Nebavila ma už náplň práce, ktorú som robil. Logicky som sa začal približovať k ďalšej životnej križovatke a zamýšľal som sa nad tým, ktorým smerom sa vlastne budem ďalej uberať.

Najdôležitejším impulzom, ktorý ma smerom k vlastnému podnikaniu posunul bola kniha od Tima Ferrissa Štvorhodinový pracovný týždeň. Pri jej čítaní som dospel k rozhodnutiu vydať sa vlastnou cestou. Vedel som, že to tak bude a je to otázka už len krátkeho času. 

Odvtedy som začal dychtivo hľadať informácie ohľadom online podnikania. Táto oblasť ma veľmi zaujímala. Bola mi blízka a videl som v nej veľkú perspektívu. 

Prvýkrát som sa začal oboznamovať s tým, ako internetový predaj či už digitálnych alebo fyzických produktov funguje. Dovtedy som nevedel napr. ako dôležité je budovanie vlastného zoznamu potenciálnych klientov, ako funguje posielanie automatických mailov, čo je to online stránka, ako rýchlo sa dá vytvoriť jednoduchý blog vo WordPresse a pod. 

Informácie som získaval výlučne zo zahraničných zdrojov – od ľudí, ktorí boli majstrami internetového podnikania ako napr. Chris Farrell, Ben Adkins alebo Mark Anastasi.

Ukážka môjho prvého poznámkového zošita s historickým dátumom A.D. 2013

Týmto spôsobom som sa postupne dostal až k Amazonu. Keď som zistil aké veľké množstvo ľudí vie na tejto platforme zarábať, okamžite som vedel, že toto je cesta, po ktorej chcem kráčať. 

Takže som sa jedného jesenného dňa v roku 2013 začal obzerať po produkte, s ktorým by som svoju cestu na Amazon.com začal. 

Na začiatku som vôbec netušil o aký produkt pôjde. Zobrazil som si jednoducho rebríček top predávaných produktov na Amazone a vybral kozmetický produkt, ktorý mi bol blízky tým, že je prírodný a organický. Inak som o ňom nevedel vôbec nič. 

Moje podnikanie na Amazone bolo úspešné. O tom, ako si svoj business na Amazone môžete vytvoriť aj vy si môžete prečítať v mojích dvoch e-bookoch, ktoré som k tejto téme napísal. 

Odkedy som začal podnikať v roku 2014, tak som sa nedokázal vyprofilovať tak, aby som sa sústredil výlučne na jednu špecifickú oblasť

Najprv ma to trápilo a dosť som to v sebe riešil. Po čase som to však prijal ako fakt a venujem sa paralelne viacerým oblastiam. A nevyčítam si to. Takže dlhodobo sedím na týchto štyroch stoličkách:

 

 • 1
  Digitálne produkty
  Vytvoril som a v máji 2015 vystrelil do sveta svoj prvý e-book „Návod na zarábanie cez Amazon“. Bol to úspech. Niektorí ľudia začali práve vďaka nemu podnikať na Amazone. Predalo sa z neho zatiaľ viac ako 1200 ks a stále je oň záujem. Priebežne spracovávam ďalšie témy a tvorím z nich digitálne produkty.
 • 2
  Fyzické produkty
  4 roky som predával na Amazone v USA argánový olej pod svojou značkou. Bez toho, že by som musel niekam vycestovať. Všetko sa dialo online vďaka internetu. Sám som sa naučil nájsť vhodný produkt, dodávateľa, vytvoriť značku, predajnú stránku a spustiť jeho predaj. Momentálne plánujem svoj ďalší produkt.
 • 3
  Online Business Mentoring
  Pomáham zaneprázdneným ľuďom vytvoriť si ďalší zdroj príjmu zo svojho vlastného podnikania. Získať tak viac nezávislosti do života. Sprevádzam ich od úplného začiatku, kedy častokrát nevedia, čo by mohli ponúknuť, až po nájdenie prvých platiacich zákazníkov. Učím ich ako môžu zabaliť určitú časť ich vedomostí alebo skúseností do digitálneho produktu. A ten potom ponúknuť ľuďom, ktorí ho potrebujú a radi zaň zaplatia. To je presne tá cesta, po ktorej som kráčal a stále kráčam aj ja.
 • 4
  Služby - IT recruiting
  Skúseným IT konzultantom viem nájsť prácu. Toto podnikanie som si rozbiehal ešte počas svojho posledného zamestnania a venujem sa mu dodnes. Mám zazmluvnených freelancerov, ktorí dlhodobo pracujú na projektoch mojich zákazníkov.

 

Stále ma zaujímajú nové oblasti a spôsoby podnikania online. Ako sa dá poskytovať hodnota iným a vďaka tomu si zlepšiť aj svoj vlastný život. Fascinuje ma široká škála možností, ktoré nám internet ponúka. 

Spôsob môjho fungovania mi vyhovuje, pretože nemám žiadneho šéfa. Nikto ma neriadi a nerozhoduje o tom, čo budem cez deň robiť. Mám obrovskú mieru slobody, celý svoj pracovný deň si plánujem ja sám. Takáto flexibilita a nezávislosť je fajn.

Rád sa učím nové veci. Svoje skúsenosti potom posúvam ďalším ľuďom prostredníctvom svojich digitálnych produktov alebo mentoringu

Neustále sa vzdelávam. Mám za sebou veľké množstvo tréningov a školení hlavne z oblasti online podnikania, osobného rozvoja, ale aj iných zručností. Vo veľkej väčšine ide o online vzdelávanie, kurzy, koučing, pracovné listy a pod. Čiastka, ktorú som doteraz investoval do svojho vzdelávania je vysoká. Ale je to investícia, ktorá sa mi už mnohokrát vrátila. 

Vďaka online tréningom sa učím alebo som sa naučil napríklad:

 • Podnikať na Amazone
 • Vytvoriť a predávať e-book
 • Urobiť si svoj web
 • Odovzdávať vedomosti iným
 • Vytvárať databázu potencionálnych zákazníkov 
 • Využívať marketing na Facebooku
 • Pracovať v rôznych softvéroch, napr. Canva, Mioweb alebo Clickfunnels
 • Správne cieliť reklamu na Facebooku
 • Vytvárať obsahovú stratégiu na sociálnych sieťach
 • Písať predajné texty
 • Organizovať a plánovať si svoj pracovný čas
 • Vyriešiť si bolesť chrbta
 • Správne dýchať
 • Variť alebo piecť niektoré jedlá a mnoho ďalších oblastí.

Keď niečo vyskúšam a vidím, že to funguje, viem to potom naučiť ďalších. Mojou prednosťou je to, že sa dokážem zamerať na podstatný obsah. Vybrať z neho všetko dôležité a vyskúšať to v praxi. Toto know-how potom viem zabaliť do takej formy, ktorá je prínosná pre jeho prijímateľa. Ušetrí mu množstvo času, pomôže mu vyvarovať sa chýb, dosiahnuť stanovený cieľ a vyriešiť tak jeho problém.

Ohlasy na moju doterajšiu prácu si môžete prečítať tu. 

Chcete zostať so mnou v kontakte? Občas dostávať rôzne užitočné tipy alebo moje články prevažne o online podnikaní? Pozrite si ukážku a zanechajte e-mail tu. Ježurnál sa už na vás teší.

Ak by ste aj Vy chceli mať vytvorené fungujúce online podnikanie a myslíte si, že by som Vás mohol na tejto ceste sprevádzať, kliknite na toto tlačidlo a dohodnite si si mnou úvodný rozhovor: 

 

Chcete byť súčasťou komunity ľudí, tvoriacich si svoje vlastné produkty? Pridajte sa do skupiny Učíme sa zarábať na Facebooku.

Môj detailnejší profesný životopis sa nachádza na Linkedin tu.

V kontakte môžeme byť aj na YouTube, Instagrame alebo Facebooku

Zoznam e-bookov, ktoré som doteraz napísal:

Ako zarábam na Amazone

Návod na zarábanie cez Amazon

Ako navštívite najväčší veľtrh v Číne CANTON Fair

 

Inak, keď som začal písať túto aktuálnu verziu stránky O mne, tak som nechcel, aby to bol dlhý jednoliaty text. Viem, že sa lepšie číta štrukturovaný text, odrážky, viac fotiek, niečo veselé, atď. Rozpísal som sa však tak, že som sa spamätal pri šiestej stránke. 

Bolo by to príliš veľa textu, ak by som ho tu zverejnil v kompletnom rozsahu. Zároveň mi prišlo zaujímavé, čo som napísal a nechcel som to vyhodiť do koša. Hlavne história mojich detských „podnikateľských“ alebo kšeftárskych aktivít a iné míľniky v živote. Tak som ten text rozdelil. To najpodstatnejšie ste si tu práve prečítali. Z druhej, ešte rozsiahlejšej časti som napísal celkom odľahčený článok.