Ako som napísal EBOOK a nastavil ho na automatický predaj.

Podnikanie z plaze_foto

V poslednom čase dostávam otázky o tom kde som sa naučil také veci ako si vytvoriť svoj ebook, ako ho predávať a pod, keďže som sa nikdy pred tým tejto oblasti nevenoval. A keďže na svojom blogu chcem písať o témach, ktoré ľudí zaujímajú, tak na nasledujúcich riadkoch je moja odpoveď.

Okrem toho, že sa primárne zaoberám predajom fyzických produktov pod vlastnou značkou na Amazone v USA, už dávnejšie som mal predstavu vytvorenia vlastného digitálneho produktu. Lákalo ma ponúknuť časť svojho know-how vo forme e-knihy alebo online kurzu aj ostatným, ktorých by daná téma zaujímala. Digitálny produkt je síce nehmotný, ale taktiež sa dá jeho predaj nastaviť na úplne automatický režim, tak ako to mám urobené aj pri fyzických produktoch. Automatizovaný predaj – to je práve oblasť, ktorá ma zaujíma a ktorej sa venujem. Nastavenie celého predajného cyklu tak, aby fungoval sám bez môjho pričinenia a ja som sa mohol venovať iba marketingu. O tom ako mám tento systéme nastavený na Amazone som napísal ebook, ktorý si môžete stiahnuť ZDARMA na tomto odkaze. Teraz sa však vrátim k digitálnym produktom.

Približne pred rokom som si povedal, že sa chcem pohnúť vpred aj v tejto oblasti – dať „na papier“ svoje vedomosti a ponúknuť ich na svojom webe. Vedel som, že tento biznis model dobre funguje. Mal som rôzne zahraničné zdroje o tom ako sa píše ebook, ako vytvoriť web stránku, ako predávať, ako si budovať databázu zákazníkov a podobné návody z rôznych zdrojov. Stále som to však odsúval, pretože som podvedome tušil, že je to dosť práce všetko si poprvýkrát naštudovať, naučiť sa to, prakticky vyskúšať a hlavne pospájať všetko tak, aby to dobre fungovalo. Informácie o tom ako to urobiť mi nechýbali, veď žijeme v dobe, keď si vieme vygoogliť čokoľvek. Problém bol však v komplexnosti a ucelenosti týchto informácií. Hovoril som si vtedy, že veľmi by sa mi hodil niekto, kto by mi ukázal iba to najdôležitejšie z každej časti, tak aby som mohol svoj zámer zrealizovať.

Teraz už presne neviem ako dlho to trvalo, ale zanedlho som dostal mail o tom, že Stáňa Mrázková otvára online kurz Podnikání z pláže a keď som sa pozrel na jeho obsah, tak som tam našiel práve to všetko potrebné, čo sa mi vtedy hodilo. Kurz bol naplánovaný na 8 týždňov a keď som si predstavil, že takto o dva mesiace by som mal svoj ebook a všetko okolo neho nastavené tak, aby sa predával, tak bolo rozhodnuté. Do kurzu som vstúpil a bolo to jedno z najmúdrejších rozhodnutí, ktoré som v biznise urobil. A nielen preto, že náklady investované do kurzu sa mi vrátili viac ako stonásobne. Hlavne som sa veľa naučil a dnes som vo vytváraní digitálnych produktov samostatný takže sa môžem venovať ďalším.

Online kurz Podnikání z pláže mi ponúkol všetko podstatné, čo som v tom čase potreboval:

  • Výber témy – ja som síce tému vybratú už mal, ale prvý modul, ktorý sa tomu venuje je užitočný pre ľudí, ktorí svoju tému zatiaľ hľadajú.
  • Vytvorenie blogu a predajnej stránky – nemal som žiaden svoj blog a vďaka kurzu si ho môže podľa návodu vytvoriť každý veľmi jednoducho a rýchlo.
  • Napísanie ebooku – všetko podstatné k tomu, aby som vedel napísať najprv ebook, ktorý ponúkam zdarma a následne môj produkt – platený ebook.
  • Propagácia na Facebooku – vytvorenie stránky a základné info o tom ako spustiť prezentovanie sa na Facebooku
  • Zautomatizovanie celého procesu – podrobný návod ako to všetko prepojiť s platobnou bránou, mailovým a fakturačným systémom.

Všetko krok za krokom. Čo najjednoduchšie a najzrozumitelnejšie vysvetlené. Vďaka tomuto kurzu boli môj blog a ebook naozaj na svete za 8 týždňov. Od prvých dní som začal predávať, ebook sa mi veľmi dobre predáva dodnes a dúfam, že sa tak bude diať aj v najbližších mesiacoch alebo rokoch. Keďže ohlasy na moje dielo mám neustále iba pozitívne a ľudia mi zaň ďakujú, tak som sa rozhodol, že ho ponúknem aj svetu a nechal som ho preložiť do angličtiny. A možno skúsim neskôr aj ďalšie jazyky. Aj keď je pre mňa momentálne prioritou vytváranie ďalších fyzických produktov na Amazone, v hlave som si začal plánovať svoj druhý ebook. Možností existuje neúrekom a preto mi je online biznis tak blízky.

Online kurz Podnikání z pláže ma pred rokom naštartoval. Pekne za ručičku, krok za krokom ma previedol všetkým dôležitým, čo je nevyhnutné pre vytvorenie môjho digitálneho produktu. Vďaka nemu som v komunite niekoľkých stoviek ľudí, ktorí sa zaoberajú touto problematikou a navzájom sa obohacujeme.

Som reálnym príkladom toho, že ak ponúkneme ľuďom niečo zo seba, vytvoríme hodnotný produkt, ktorý je pre nich prínosný, tak všetko to, čo Stáňa učí vo svojom kurze naozaj funguje. Preto sa môžem aj sto krát podpísať pod jeho odporúčanie ďalším ľuďom. Som šťastný, že som sa vtedy pred rokom rozhodol pre tento kurz a nezostal prešľapovať na mieste. Možno by som bol svoj prvý ebook vytváral dodnes na základe nejakých free návodov stiahnutých z Google. Našťastie som sa rozhodol inak a mám za sebou zatiaľ svoj najúspešnejší rok v podnikaní.

Ak sa chce niekto vydať touto istou cestou, má možnosť vstúpiť do online kurzu Podnikání z pláže už len niekoľko dní, pokiaľ sú jeho brány otvorené. Každému kto tak urobí cez tento odkaz pribalím na cestu dva cenné bonusy v hodnote 72 EUR, viac info tu.

Tento druh online podnikania je naozaj zaujímavý. Vyžaduje si vynaložiť námahu hlavne na začiatku, ale potom sa dá z toho profitovať dlhodobo. Nechceli by ste to skúsiť aj vy?

Miloslav Ježo
Som Online Business Mentor. Pomáham zamestnaným ľuďom s vytvorením ich vlastného podnikania. Postupne, malými krokmi, bez stresu, popri práci. Od úplných začiatkov, keď ešte častokrát netušia akú hodnotu môžu ponúknuť, cez vytvorenie svojej ponuky až po prvé predaje. Cieľom je, aby sa venovali tomu, čo ich naozaj baví a vedeli na tom zarábať. Touto cestou som si prešiel a môžem ňou previesť aj vás. Tu je viac informácií o mne a o mojom mentoringovom programe. Predával som aj na Amazone v USA a napísal som o tom Návod na zarábanie cez Amazon.
Comments

Add a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov