Prečo som sa rozhodol vytvoriť tento blog?

IMG_1342_2

Už sú tomu viac ako 2 roky, odkedy som sa rozhodol venovať online biznisu. Tak ako píšem aj vo svojom ebooku, začala ma táto oblasť zaujímať hlavne z toho dôvodu, že podnikanie na internete, keď je dobre vytvorené, poskytuje viaceré výhody. Asi tak ako každého, aj mňa osobne na tom všetkom priťahovali predovšetkým tieto:

 • Možnosť pracovať z hociktorého miesta
 • Časovú flexibilitu
 • Celkovú slobodu, pretože si robím to, čo chcem ja sám

Začal som si teda o tejto téme na webe hľadať rôzne informácie, aby som sa trocha oboznámil s problematikou a mohol si rozmyslieť, či naozaj je toto oblasť, ktorej by som sa chcel venovať. Najprv som si sťahoval viaceré ebooky zo stránky hubspot.com. Môj prvý naozajstný online kurz som si kúpil od istého anglického gentlemana menom Chris Farrell. Zaujal ma tým, že vedel veľmi zrozumiteľne vysvetliť základné veci z internetového biznisu, takže toto bola taká moja „základná škola“. Oboznamoval som sa tu s témamy ako email marketing, ako vytvoriť svoj blog vo WordPresse, základy inzercie na Facebooku, YouTube, a pod.

Počas jedného roka som študoval práce ľudí ako Mark Anastasi, Yaro Starak, Mark Ling, Mike Filsaime, Andy Jenkins, Jeff Walker a podobných majstrov súčasného online sveta. Hlavne seminár Marka Anastasiho, na ktorom som sa zúčastnil v máji 2014, bola úplná bomba. Prezentácia tohoto chlapíka mi tam otvorila aj tie obzory, o ktorých som ani len netušil, že ich mám :-).

V tom čase som sa však už venoval Amazonu a mal som svoj prvý vlastný produkt, ktorý som sa snažil predávať na druhom konci sveta. Všetko to, čo som spomenul doteraz mi postupne pomáhalo pochopiť súvislosti v tom ako funguje biznis na internete, či už v predaji fyzických alebo digitálnych produktov. Ja som sa vrhol na vytváranie vlastných produktov a stále som sa učil. Zase som sa dostal k novým ľuďom a možnostiam, ktoré sa snažím neustále absorbovať.

Všetky tieto veci, o ktorých tu píšem ma veľmi zaujímajú. Venujem sa im tak veľa ako mi to môj druhý biznis (personálne poradenstvo) a rodina dovoľujú. Tých informácií, plánov, stratégií, projektov je zrazu okolo mňa toľko, že som sa musel zdokonaliť aj v tom ako si počas dňa rozdeliť úlohy, prioritizovať ich tak, aby som bol čo najefektívnejší a veci sa hýbali dopredu. Keďže prichádzam stále k novým a novým informáciám, ktoré si myslím, že by mohli zaujímať aj iných, konečne som sa už rozhýbal a vytvoril si tento blog, kde by som ich rád zdieľal.

Doteraz som sa snažil veľmi veľa študovať internetový biznis a popri tom aj pracovať. V poslednom čase sa to však už konečne zmenilo. Síce sa stále veľa učím, ale hlavne už vytváram produkty. A to je dôležité. Niekedy sa cítim, že mám hlavu ako balón, koluje mi v nej často veľa rôznych tém, ktoré je škoda nechávať si iba pre seba. A to je aj mojou hlavnou odpoveďou na moju vlastnú otázku z nadpisu tohoto príspevku. Chcem tu uverejňovať užitočné informácie pre tých ľudí, ktorých zaujíma vytváranie a riadenie biznisu na internete.

Miloslav Ježo
Som Online Business Mentor. Pomáham zamestnaným ľuďom s vytvorením ich vlastného podnikania. Postupne, malými krokmi, bez stresu, popri práci. Od úplných začiatkov, keď ešte častokrát netušia akú hodnotu môžu ponúknuť, cez vytvorenie svojej ponuky až po prvé predaje. Cieľom je, aby sa venovali tomu, čo ich naozaj baví a vedeli na tom zarábať. Touto cestou som si prešiel a môžem ňou previesť aj vás. Tu je viac informácií o mne a o mojom mentoringovom programe. Predával som aj na Amazone v USA a napísal som o tom Návod na zarábanie cez Amazon.
Comments
 1. PeterMussy says:

  Точно актуальные новинки мировых подиумов.
  Все события всемирных подуимов.
  Модные дома, бренды, гедонизм.
  Лучшее место для модных хайпбистов.
  https://breakmoda.ru/

Add a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov