Tržba viac ako 3300 dolárov už za druhý mesiac predaja z jedného produktu na Amazone!

Podnikanie na Amazone_DR_1

27-ročný online podnikateľ z Ústí nad Orlicí začal hneď so svojím prvým produktom na Amazone dosahovať zaujímavé čísla. 166 ks predaných za mesiac, 80 ks za posledný týždeň. Priznáva, že takýto nástup nečakal a milo ho prekvapil. A to napriek tomu, že si svoj Amazon biznis buduje popri zamestnaní a s priemernou úrovňou angličtiny. Tu je prepis nášho rozhovoru s Davidom Rubešom, v ktorom priblížil svoj raketový nástup na Amazon:

Zdravím vás Amazonisti, volám sa Miloslav Ježo a dnes som si pozval ďalšieho zaujímavého hosťa, s ktorým by som sa chcel porozprávať. Ide o človeka, ktorý si tiež zaobstaral môj e-book Návod na zarábanie cez Amazon a vďaka nemu začal podnikať na Amazone. Zatiaľ tam má jeden produkt, ktorý  začal predávať pred dvoma mesiacmi a v súčasnosti, tak ako som sa naposledy dozvedel, má veľmi pekné tržby, teda viac ako 3300 $ mesačne. Je to výborný výsledok. Dnes sa budem rozprávať s Davidom Rubešom. Ahoj David.

Ahoj, zdravím vás.

David je z Ústí nad Orlicí a poznáme sa z našej facebookovej skupiny, ktorú máme vytvorenú s ľuďmi, ktorí majú môj e-book a tam si vymieňame svoje skúsenosti. Vďaka tomu som sa dozvedel aj o tebe, o tvojom parádnom výsledku, ktorý máš. Presne o tom by som sa chcel s tebou dnes porozprávať. Z toho čo o tebe viem ma zaujali hlavne tri veci. Prvá vec je, že si zamestnaný na hlavný úväzok a svoj biznis na Amazone si rozbiehaš popri zamestnaní. Druhá vec je tá, že v súčasnosti si našiel amerického dodávateľa pre tvoj produkt, ktorý je lacnejší než tvoj pôvodný čínsky a tvrdíš, že dokonca skoro o 100% . To je pre mňa zaujímavé, pretože je to väčšinou naopak. Doteraz som nepočul o niekom, kto by našiel lacnejšieho dodávateľa v Amerike než v Číne. Tretia zaujímavosť je tá, že podľa tvojich slov nevieš úplne dokonale anglicky, takže ma zaujíma ako sa ti darí fungovať na americkom trhu alebo v komunikácií s čínskymi dodávateľmi atď. Na to všetko by som sa ťa rád opýtal ale chcel by som začať tým, že nám o sebe na začiatok povieš pár slov, teda čomu si sa doposiaľ venoval a v akej oblasti pracuješ a či je to niečo úplne odlišné ako Amazon.

Tak ja vás ešte raz zdravím. Ako už hovoril Miloš, volám sa Dávid a mám 27 rokov. Pracujem už od svojich 18 rokov. Začínal som na pozícií predavača, potom som asi dva roky pracoval ako marketér, takže trošku marketingu už mám za sebou. Posledných pár mesiacov pracujem ako konštruktér a navrhujem nábytok. Dá sa povedať, že väčšinou je to iný obor než Amazon. Myslím si, že keď človek chce, tak si tú cestičku tam nájde. Takže to je tak pre začiatok troška o mne.

Aktívne si sa Amazonom kedy začal zaoberať?

Myslím si, že to bolo  v novembri minulého roku, keď som videl rôzne videá na internete a to ma priviedlo k tvojmu e-booku, keď som si najprv stiahol ebook ZDARMA. Potom som sa rozhodol zakúpiť aj rozšírenú verziu a riadiť sa podľa nej.

Ja sa toto vždy pýtam, mal si od začiatku predstavu čo by si na Amazone chcel predávať?  Alebo si našiel ten produkt až potom podľa kritérií spomínaných v ebooku?

Úplne presnú predstavu som nemal ale som skôr technicky založený človek takže mám rád technické veci. Postupne ako som si Amazon prehliadal a pozeral som sa na bestsellery, tak som tam pár výrobkov našiel a tie som potom ďalej rozvíjal a zisťoval som čo je najlepšia možnosť.

Ako dlho ti táto fáza približne trvala? Niektorí ľudia sa tu zvyknú zaseknúť dlhšie, než je treba. Pamätáš si, koľko času ti to zabralo?

To trvalo dosť dlho, pretože som chcel byť opatrný a nechcel som niekomu naletieť . Takže zhruba dva mesiace som vyberal. Teda nie len vyberal produkt ale hlavne som komunikoval s výrobcami.

S výrobcami v Číne?

Začínal som na Alibabe, kde bola komunikácia pomerne jednoduchá, pretože ak človek napíše pár otázok, tak pokiaľ používate skype, tak rýchlo odpovedajú cez e-mail alebo cez ten ich messenger . Je to trošku komplikovanejšie ale hlavne Alibabu.

Koľko času ti to približne zaberalo denne?

Keďže chodím do práce, snažil som sa, ale nemohol som ani viac ako dve až tri hodiny denne. Keď som prišiel z práce, v Číne bola už skoro polnoc, takže kvôli tomu to trvalo trošku dlhšie.

Ohľadne produktu si mal od začiatku favorita a podarilo sa ti nájsť dodávateľa alebo si mal užší výber a toto je ten prvý? Alebo sa ti na prvý krát podarilo takto nájsť úspešný produkt?

Toto je vlastne môj druhý produkt, ktorý som našiel. Prvé tri som hľadal, možno to poznáš, je to takzvaný gorillapod. To sa mne veľmi páčilo ale už sú dvaja predajcovia, ktorý sa tým zaoberajú a majú veľa recenzií. Takže som od toho upustil, pretože som sa nechcel púšťať do tak zložitého konkurenčného produktu ako je gorillapod. Začal som hľadať iný produkt. Vtedy som už bol trocha rozladený a tak som šiel do risku a zvolil som jednoduchý produkt, ktorý som už začal riešiť do podrobností a ten som si nakoniec zvolil.

Momentálne je to stále tak, že pracuješ na plný úväzok a Amazonu sa venuješ po večeroch?

Presne tak. Síce už čísla hovoria niečo také, že by som mohol začať premýšľať o venovaní sa Amazonu naplno ale nechcem to radšej preceňovať a ešte nejakú dobu určite budem zamestnanec a toto bude môj vedľajší príjem.

Takže to bol druhý produkt v tvojom výbere a po ňom si išiel. A dodávateľa si začal hľadať priamo na Alibabe ale aj na google?

Googlil som ale to zaberie veľa času, pretože google nájde veľa výsledkov, ktoré nie sú vierohodné. Takže som zvolil Alibabu po pár hodinách vyhľadávania. Tam to je všetko na jedno mieste a je to veľké zjednodušenie pre človeka, ktorý začína. Výber produktov je tam neuveriteľne veľký.

Čo sa týka komunikácie s dodávateľmi. Na tomto biznise pracuješ sám alebo s niekým?

Pracujem sám ale samozrejme občas kvôli tomu, že moja angličtina nie je dokonalá, tak využívam priateľku alebo brata, ktorí vedia dobre anglicky. V podstate stačí nejaká základná slovná zásoba a keď človek vie ako formulovať  anglickú vetu tak aj prekladač dobre poslúži.

Takže používaš google translator?

Áno, presne tak.

To je naozaj zaujímavé, pretože mňa keď sa ľudia pýtajú, či je potrebná angličtina, tak ja odpovedám, že je potrebná. Sám si neviem predstaviť ako by som komunikoval s dodávateľmi v zahraničí, kebyže neviem anglicky alebo ako by som tvoril produktovú stránku na Amazone. Ja ľuďom vždy hovorím, že pokiaľ nemajú komunikatívnu úroveň angličtiny, tak nech skúsia nájsť biznis partnera, ktorý anglicky vie. Ja nepoznám tvoju úroveň angličtiny ale sám tvrdíš, že nevieš až tak dobre. Preto ma zaujíma ako sa ti podarilo osloviť čínskych dodávateľov? Mal si prichystaný e-mail v angličtine, ktorý si im poslal?

Na začiatku som mal e-mail, ktorý som rozposielal na všetky možné adresy dodávateľov a čakal som na odpovede.  Samotné stránky a page-list som si nechal vytvoriť, takže som našiel dobrého copywritera a zároveň prekladateľa. Nechal som ich napísať moje stránky. Videl som, že to je pomerne dôležitý článok toho, aby sa človeku začalo dariť. Väčšinou má konkurencia jednoslovné až dvojslovné bullet points (hlavné body o produkte na produktovej stránke, pozn. autora). To som nechcel podceniť. Tak som potreboval niekoho, kto sa v tom vyzná a vie ako to napísať a zároveň mi to aj preloží do americkej angličtiny.

Tomu sa chcem ešte dostať neskôr, ale rád by som zostal ešte pri tom dodávateľovi. Aj si niekedy s dodávateľom hovoril cez skype alebo iba písal?

Priamo som s ním nehovoril, len som mu písal, pretože ten messenger cez Alibabu je zdĺhavý a čakanie na odpovede je strata času. Takže prvá otázka po mojej odpovedi cez e-mail bola, či má skype. Potom sme už komunikovali len cez skype, pretože to je to čo na e-maili zvládnem za dva dni je na skype otázka pol hodiny.

A na skype ste si teda písali, netelefonovali ste spolu?

Nie, len sme si písali.

Takto si všetko dohodol aj čo sa týka ceny, množstva a podmienok?

Správne.

Písal si s nimi ty alebo pri tebe niekto sedel a radil ti alebo niekto iný písal namiesto teba?

Nie, všetko som obstarával ja. Ten prekladač mi naozaj dobre poslúžil a samozrejme vďaka tomu si človek aj trošku vytrénuje niektoré slová. Myslím si, aj keď je človek skúsenejší v angličtine tak aj tak ten prekladač využije.

Aké minimálne množstvo si mal v prvej objednávke?

Bolo to 500 kusov. Bolo to ťažké, nechcel som investovať príliš veľa peňazí ale bohužiaľ boli minimálne objednávky 3000-4000 kusov. Myslím si, že teda tých 500 kusov na začiatok bola pomerne dobrá výhra.

Je to dosť na začiatok a troška si zariskoval ale ukázalo sa, že si sa rozhodol správne.

Samotná Alibaba ponúka funkciu, že vašu prvú objednávku prevezme, vy zaplatíte časť  a Alibaba pošle peniaze danému výrobcovi. To bola pre mňa taká záruka toho, že naozaj neprídem o svoje peniaze. Aj keď som to chcel takto vyriešiť, tak dodávateľ nechcel na tento spôsob pristúpiť.. Kvôli tomuto som potom prešiel na ďalších troch dodávateľov, a vďaka tomu som objavil pomerne lacného dodávateľa, takže som rád.

A ako si v praxi platil dodávateľovi? Priamo na účet alebo cez Paypal?

Priamo na účet som platil. Paypal dodávatelia tiež nepodporujú, pretože im strháva percentá z toho, čo im príde. Takže som musel zaplatiť cez bankový účet, síce to stálo o trochu viac mňa, pretože som platil poplatky.  Nedalo sa už nič robiť, pretože tí dodávatelia sa už nechceli nejakým spôsobom prispôsobiť.

Ako si vyriešil transport do USA z Číny? Sám si našiel transportnú spoločnosť alebo to zaobstaral dodávateľ?

Skúšal som osloviť samotného výrobcu, pričom ma doprava vyšla dosť draho, takže som skúšal hľadať inde. Nakoniec som našiel, ale bolo to komplikovanejšie, pretože som musel tovar dostať do iného mesta v Číne a až potom to letecky priviezli do Ameriky. Celkový transport bol celkovo dlhý, trvalo to 14 dní. Bohužiaľ som narazil aj na čínske sviatky, takže sa to ešte natiahlo. Výsledne som ale ušetril na doprave a tovar prišiel v poriadku do Amazonu.

Podnikanie na Amazone_DR_2

Kedy si zaznamenal prvý organický predaj?

Ja som organicky predával už od začiatku. Ako náhle som naskladnil tovar, tak za tri dni som každý deň predal aspoň jeden alebo dva kusy a to ma veľmi potešilo, pretože všade som čítal, že najprv musím spustiť reklamu. To som nerobil, lebo som nemal ani profesionálny účet na Amazone, ktorý je pre reklamu nevyhnutný. Tam boli poplatky boli trošku väčšie ale hovoril som si že, nebudem platiť ešte 40$ navyše, keďže mesačne toľko kusov aj tak nepredám. Potom som zistil, že potrebujem zľavové kupóny ale tie sú možné iba cez profesionálny účet, takže som naňho prešiel. Rozdal som niekoľko kupónov a potom už tie dva kusy organické boli štandardom.

Keď hovoríš, že si začal predávať od úplného začiatku a mal si jeden až dva kusy denne tak to už bolo fajn a mohol si si vytvoriť profesionálny účet. Takže predaj si naštartoval kupónmi. To bolo až po tom ako si zoptimalizoval svoju stránku? Vrátim sa k tomu, čo si hovoril pred chvíľou, že si si najal copywritera na to, aby ti napísal bullet points, teda tých 5 bodov, ktoré sú na Amazone potrebné a popis produktu. Obsahovo si to netvoril Ty sám? Jednoducho si povedal aký máš produkt a nechal si copywritera aby to napísal?

Na začiatku, vďaka tomu, že som sa marketingu venoval, tak som si na všetko napísal sám a nechal som si to preložiť. Neskôr som zistil, že to nie je príliš dobré, ale mal by som zvoliť niekoho lepšieho. Sú to asi tri týždne alebo mesiac dozadu, kedy som zavolal skvelého človeka a ten mi všetko napísal. Od tých základných piatich bodov až po popis produktu , ktorý má zhruba 1500 slov a ten musím ešte doplniť o kľúčové slová.

Kde si našiel toho človeka? 

Ja som všetko riešil tu v Česku, takže ako obal tak aj všetky preklady som robil tu u nás. Nechcel som jednoduchý a stručný obsah, ale skôr kreatívny a zameraný viac na mladých ľudí. Takže som musel zvoliť  českého dodávateľa takýchto vecí.

A copywriter to napísal po česky a potom ste to prekladali do angličtiny alebo to hneď napísal anglicky?

Ani som to po ňom nechcel ale napísal to najprv česky a potom to preložil do angličtiny. Ja som to potom  poslal rodenému Američanovi do USA aby urobil drobnú korektúru aby to vyznelo vierohodne, že to je americký produkt. Bez problémov sme to spravili za tri dni.

Oprav ma ak sa mýlim, teda ty si tovar najprv zaskladnil v Amazone, hneď si začal robiť tieto úpravy v texte a najal si copywritera a až potom si urobil kampaň na kupóny? Bolo to takto chronologicky?

Áno, presne tak.

Ako veľkú si robil kampaň na kupóny? Koľko si ich rozdal?

Na začiatku to bolo 10 kusov. Snažil som sa využívať  facebookové skupiny, kde to je síce jednoduché, ale tam sa človek nestretne s veľkou odozvou. Ľudia nakúpia ale recenzie veľmi nenapíšu, takže v našej facebookovej uzatvorenej skupine som našiel odkaz na reviewkick.com, čo je vlastne portál, kde sú ponúkané všetky zľavnené produkty výmenou za ich hodnotenia. Človek tu má prehľad, komu dal kupón a vidí jeho stav, teda či je pred nákupom, zakúpil alebo dal recenziu. Oni dosť dbajú na to, aby tie recenzie tam ľudia aj naozaj dávali. Takže keď som videl, že niekto 14 dní nenapísal recenziu,  tak som sa ozval a napísal e-mail, oni ho oslovili a tú recenziu som dostal. Takže to by som určte odporučil.

Ja s týmto portálom nemám osobnú skúsenosť. Za túto službu sa predpokladám platí?

Nie. Je to bezplatné.

Takže ľudia tam dajú svoj zľavnený produkt a oni na to sprostredkujú hodnotenie?

Áno. Oni sa k produktu prihlásia a vy sa sami rozhodnete komu ten kupón dáte. Takže nie je to tak, že tam nasypete kupóny a ľudia to behom pol hodiny vykúpia. Vy si viete pozrieť ich profily a tak máte  prehľad, komu čo dáva. Ja som vždy požadoval, aby to boli buď dlhšie texty recenzií alebo s fotkami alebo s videom. Nechcem to dať niekomu, kto napíše len pár slov, pretože to zákazníkovi o produkte nič pri rozhodovaní nepovie.

Koľko recenzií si takto získal?

Doteraz je tam 24 recenzií a ešte čakám 6 ďalších.

Teda takto si získal prvé recenzie. Čo bolo to, čo nakoplo ten tvoj predaj? Za posledný mesiac si predal viac ako 160 kusov, čo je paráda a za posledný týždeň dokonca viac ako 80. Čo bol ten zlom, kedy ti tie predaje naskočili? Spustil si inzerciu niekde alebo ako?

Inzerciu síce mám nastavenú, ale mám ju nastavenú na úplne minimálny denný budget. Keď sa pozriem na cenu kliknutí, tak sa pohybuje okolo 0,50 $ a ja mám nastavenú tak jednu dvadsatinu z toho. Myslím si, že mám veľmi dobrý priemer na zakúpenie (konverziu), čo je 12%, takže ja na reklamu vydávam minimum financií a všetko sa uskutočňuje organicky. A ohľadom toho, čo sa zmenilo, myslím si, že to môže byť aj zlepšením popisu a samozrejme recenziami. Pokiaľ som mal len 8 recenzií tak sa to naozaj veľmi nepohlo ale teraz ich už mám 24 k dnešnému dňu, tak naozaj tie predaje idú dobre a aj tá cena má na to vplyv, pretože na začiatku som predával za 22 $ a teraz som zlacnil na 19,99 $. Aj keď mám menší zisk, predaje išli pomerne nahor a nie je problém predať denne aj 15 produktov.

Vieš aj koľko percentný zisk máš na jednom produkte?

Čistý zisk je pre mňa 38%.

To je naozaj slušné. V e-booku píšem, že ideálne je 50% ale nie vždy sa to dá. Toto je úplne v poriadku.

Ešte uvidím ako to dopadne s tým mojim novým potencionálnym americkým dodávateľom. Teraz som vlastne opäť na začiatku, budem nechávať posielať vzorky od neho, pretože sľubuje úplne všetko ale človek nevie, čo má očakávať. Uvidím podľa kvality vzorky. Pokiaľ to dopadne dobre, tak mi marža vlastne vzrastie na 90%, čo je zaujímavé číslo.

To je naozaj zaujímavé. Takže čínskeho dodávateľa, s ktorým si spokojný a hlavne s kvalitou nie je problém, by si vymenil za amerického, ktorý to vie údajne dodať o 100% lacnejšie. Vlastne celý transport  je jednoduchší, keďže je to americký dodávateľ. Keby sa ti podarilo,  bolo by to super. 

Cena za samotný produkt je skoro rovnaká ale doprava tvorí vlastne tretina ceny konečného produktu. Ten americký dodávateľ to dodá do Amazonu zadarmo, takže vďaka tomu je to lacnejšie. Doprava tvorí veľkú časť ceny a to sa snažím minimalizovať, pretože to je zbytočné.

Tak to som na začiatku zle pochopil, ja som myslel, že samotný produkt je lacnejší. Pokiaľ je cena produktu rovnaká v Amerike a v Číne, tak je jasné, že pokiaľ ho zoberieš z Ameriky tak to zohráva dosť veľkú časť dopravných nákladov. Celkovo si vlastne pomocou kupónov rozdal koľko kusov?

Myslím si, že sa to pohybuje okolo 30 kupónov. Na začiatku som to robil pri svojom prvom predaji, hneď som písal zákazníkom, že som veľmi rád a ponúkol som im ďalšie dva kusy. Takže som hneď poslal zľavové kupóny na ďalšie dva kusy a zase sa to oplatilo, pretože mne pribudla recenzia samotného produktu (product review) a aj predajcu (seller feedback).  Snažím sa takto aj naďalej postupovať pokiaľ sa to dá, tak píšem ľuďom ak sa stane niečo po prvé. Napríklad nedávno človek nakúpil 12 kusov naraz, tak to ma naozaj prekvapilo a zase som mu písal, že je to super a ako sa mu môžem odvďačiť , pretože takto na začiatku to je pre mňa úplne nová vec. Z každého predaja som veľmi rád a snažím sa to vždy tým ľuďom dať najavo, pretože si myslím, že sa to sa vždy vráti.

Tak Ty teda nie si vôbec s angličtinou na tom zle. Vidíš, keď potrebuješ tak im napíšeš. Akurát asi nie si tak vyhovorený, že by si sa s nimi na skype rozprával v angličtine, ale čo sa týka písomného styku, tak tam normálne pomocou google translate vieš fungovať.

To určite. Rozprávať by som si nedovolil, to by som len počúval, možno by som niečo rozumel, ale veľa by som nepovedal. S angličtinou sa človek stretáva každý deň, takže ten písomný prejav je pre mňa jednoduchší než rozprávanie.

Podnikanie na Amazone_DR_4

Kedy si zaskladnil svoj produkt do Amazonu?

To bolo niekedy začiatkom februára hneď po tých čínskych sviatkoch. Pár dní na to sa objavili prvé predaje.

Keď to teda zhrniem, podnikaním na Amazone si sa začal zaoberať niekedy koncom minulého roku. Našiel si produkt, dodávateľa a od uskladnenia svojho prvého produktu po takéto skvelé výsledky, aké máš teraz ubehli dva mesiace.

Presne tak. Ešte som mal týždennú stopku, pretože naskladnenie tovaru neprebehlo v poriadku. Boli tam problémy s označením produktu, aj keď tam bol, tak sa nedal prečítať čítačkou. Takže som musel dať prekontrolovať  celé svoje zásoby a oni prvé čo urobili, tak pozastavili zápis a do tej doby, než preskúmali všetky kusy, ktoré som mal na sklade, tak vlastne som týždeň stál. Potom to zase chvíľku trvalo, kým som sa naštartoval ale zase urobil som tri alebo štyri kupóny ľudia sa zase chytili a vrátil som sa tam, kde som skončil.

Výborne. Aké sú tvoje ďalšie alebo najbližšie plány?

Môj najbližší plán je nájsť lepšieho dodávateľa a začať predávať s ďaleko lepšou maržou než doteraz. Už  teraz sa rozhliadam po ďalšom produkte. Nechcem zakladať novú spoločnosť alebo novú značku, ale budem rozširovať  portfólio, ktoré mám teraz.

A už aj aktívne pozeráš nejaký produkt alebo plánuješ?

Už viem čo, ale neviem kde ho nakúpim. Ja to môžem asi aj prezradiť, je to klasický šejker na drinky, takže to budem hľadať ďalej. Neviem, či na Alibabe alebo v USA ale rozhodne v tomto budem pokračovať.

Dobre David, tak týmto by som náš dnešný rozhovor aj ukončil. Ďakujem ti za tvoj čas, ktorý si mi venoval. Pre mňa je toto naozaj inšpiratívne, myslím si, že si odviedol kus dobrej roboty. Máš perfektný výsledok a prajem ti aby to bolo stále lepšie a lepšie.

Pre ostatných, ktorých by zaujímalo o čom sme sa tu s Davidom rozprávali, dozvedia sa viac na mojom blogu miloslavjezo.sk alebo miloslavjezo.cz, kde je možné si stiahnuť aj e-book zdarma o tom ako na Amazone fungujem ja. Potom ak by sa tomu chcel venovať ďalej, napísal som e-book Návod na zarábanie cez Amazon, ktorý je už vlastne podrobná cesta na to, ako sa dá takéto podnikanie vybudovať, presne tá cesta, ktorou išiel aj David. Tak ďakujem veľmi pekne a my budeme naďalej komunikovať v našej skupine na facebooku a budem sa tešiť na to, keď uvidím ako sa ti naďalej darí.

Ďakujem za pozvanie a prajem všetkým aby sa im darilo minimálne tak ako mne. Myslím si, že to je pre človeka super vedieť, že do budúcna môže byt finančne nezávislý a mať všetko vo svojich rukách.

Ďakujem a maj sa pekne.

Ďakujem. Ahoj.

Ahoj.

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:

Alebo vypočuť a stiahnuť tu:

Miloslav Ježo
Som Online Business Mentor. Pomáham zamestnaným ľuďom s vytvorením ich vlastného podnikania. Postupne, malými krokmi, bez stresu, popri práci. Od úplných začiatkov, keď ešte častokrát netušia akú hodnotu môžu ponúknuť, cez vytvorenie svojej ponuky až po prvé predaje. Cieľom je, aby sa venovali tomu, čo ich naozaj baví a vedeli na tom zarábať. Touto cestou som si prešiel a môžem ňou previesť aj vás. Tu je viac informácií o mne a o mojom mentoringovom programe. Predával som aj na Amazone v USA a napísal som o tom Návod na zarábanie cez Amazon.
Comments

Add a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov